Kalkandere Resim

Haberin demi

  • Dolar 7.6248
  • Euro 8.894
  • GR ALTIN 457.86
  • ÇEYREK 751.16

Kasap: Yaşanabilir daha Güzel Bir Rize İçin Çalışıyoruz

Kasap: Yaşanabilir daha Güzel Bir Rize İçin Çalışıyoruz

Kasap: Yaşanabilir daha Güzel Bir Rize İçin Çalışıyoruz

Rize Belediye başkanı Kasap,Türkiye’nin En temiz havasına sahip Rize’mizin daha yaşanabilir bir şehir olması için çalıştıklarını ifade ederek, başta 1. etabı tamamlanan Isırlık Kent Ormanı ve Mesire Alanı, Timya Vadisi ,Rize trafiğini rahatlatacak Rize meydan projesi olmak üzere ve proje aşamasında olan bir çok tesislerin hızla yapıldığını söyledi.

Kasap: Göreve ilk geldiğimizde ekip çalışması olarak istediğimiz uyumu sağlayamadığımızdan dolayı çalışmalarımızda bazı aksamalar meydana geldiğini  ifade ederek, şimdi ekip ruhuyla  çok daha  gayretli çalışmamız neticesinde  projelerimizin yapımı  güzel bir şekilde  devam ediyor.

Dünyada eşi benzeri olmayan ve bünyesinde birçok endemik bitki türünü bulunduran, bölgemizdeki tüm bitkileri görebileceğimiz, büyük ölçekli ve çok farklı donatılara sahip 118 dönüm arazi üzerinde 1. etabı tamamlanan Isırlık Kent Ormanı ve mesire alanın 2. Aşaması  İnşallah yakında başlayacak. Yakın bir zamanda  bir hafta sonu orada  bir piknik etkinliği yapmayı düşünüyoruz .

Herkesin malumu Rize meydan projesinde eski sinemanın olduğu  yerin istimlak sorunu nedeniyle  ufak bir aksama oldu. Şimdi sinemanın yıkımına başlandı ve en kısa sürede çalışmalarımız  hızlı bir şekilde kaldığı yerden devam edecektir.

Kasap: 79 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilen Yeniköy mahallesi Kentsel Dönüşüm projesinin sosyal donatı alanı ve yeşiliyle çevre düzenlemesiyle örnek olduğunu ifade ederek , yapımı devam eden proje alanında 14 blok 759 adet konut ve 1 adet AVM’nin inşasının  bitme aşamasında olduğunu ifade etti .

Sahil kıyı şeridinde çirkin görüntülere izin vermeyeceklerinin altını çizen başkan kasap, Gelişi güzel  sahilleri işgal eden seyyar satıcılara müsamaha gösterilmeyeceğini ifade ederek, kontrollerin aralıksız süreceğini ifade etti.

Spor’a ve gençlere çok önem verdiklerini ifade eden Kasap: Özellikle gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzaklaştıracak ve spora yöneltecek çalışmalarımıza çok önem veriyoruz. Spor Toto Teşkilatıyla yaptığımız görüşmeler sonucuyla bize hibe olarak toplamda 1 buçuk milyon liralık, şehrimizin çeşitli bölgelerinde 17 semt sahası çalışmaları hızla devam ediyor, bu futbol sahalarımız gençlerimize büyük katkılar sağlayacak.

 Başkan Kasap çevre sağlığına çok önem verdiklerini ifade ederek , Dünya Sağlık Örgütünün belirlediği standartlara göre, 2014-2017 arasında yapılan değerlendirme sonucu Rize'nin, havası en temiz il olarak belirlenmesinin kendilerini mutlu ettiğini belirtti.

Göreve geldikten sonra çevresel duyarlılığı ön plana çıkardıklarını aktaran Kasap, 2015 yılında hava kirliliğinin önlenmesine yönelik eski tesisin yerine 3,5 milyon liralık çevre dostu asfalt üretim tesisi yatırımı gerçekleştirdiklerini kaydetti.

 Geçmişte "Çevreye En Çok Yatırım Yapan Belediye" ödülü almaya layık görüldüklerini ifade ederek, Rize için çevresel sorunların belirlenmesi, ortaya konulması, çözüm yolları oluşturulması, yaşanabilir ve sürdürülebilir yeşil kentin meydana getirilmesi amacıyla "Yerel Çevre Eylem Planı" hazırlandığını ve hayata geçirildiğini  ifade ederek , Rize ilini her  şeyiyle bir bütün olarak düşünerek çalışmalarımızı ona göre yapıyoruz .

Ziyaretten  oldukça mutlu olduğunu  ifade eden  Kasap,Rizevizyon internet sitesinin çalışmalarını yakından takip ettiğini ifade ederek, sportif  kültürel  ve halkın yararına yapılan güzel işlerinin altını çizdi.

Rizevizyon internet sitesi olarak  bize göstermiş olduğu  yakın ilgi ve alakadan dolayı  Başkan Kasap’a teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz .

Osman KÖSEOĞLU

Kasap: Yaşanabilir daha Güzel Bir Rize İçin ÇalışıyoruzKasap: Yaşanabilir daha Güzel Bir Rize İçin Çalışıyoruz

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

ANKET

Kalkandere Organize Sanayinin açılması ile ilgili çalışmaları yeterli mi?

  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
    Takımlar O G B M Av P
    Takımlar O G B M Av P
NAMAZ VAKİTLERİ
BASINDA BUGÜN
TÜM GAZETELER
yukarı çık