Kalkandere Resim

Haberin demi

  • Dolar 13.4544
  • Euro 15.3182
  • GR ALTIN 796.93
  • ÇEYREK 1308.3

HASAN KARAL’DAN ERZURUM ÇIKARMASI..

HASAN KARAL’DAN ERZURUM ÇIKARMASI..

HASAN KARAL’DAN ERZURUM ÇIKARMASI..

Rize Milletvekili Hasan Karal; Rize’yi İspir ve Erzurum’a bağlayan Ovit Tüneli ve devamında Erzurum yolu üzerindeki diğer tünellerin ve bölünmüş yolların yapımı konusunda Erzurum heyetiyle çok önemli görüş alışverişinde bulundu.

Rize’nin başarılı Milletvekili Hasan Karal ile iki günlük Erzurum-Artvin illerimizi kapsayan son derece olumlu gelişmeleri içeren bir dizi ziyarette bulunduk.

Erzurum’da yapılan toplantıya Rize Milletvekili Hasan Karal, Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Erzurum Büyükşehir Belediye başkan vekili Eyüp Tavşanoğlu, İspir Bel. Başkanı Osman Çakır, Erzurum Eski İl Gen. Mec. üyesi Tahsin Bayramoğlu, Yakutiye Bel. Başkanı Ali Korkut ve Rize eski Müsiad başkanı Mahmut Dabak katıldılar.

Bilindiği gibi sizlerde takdir edersiniz ki; Rize’nin tüm sorunlarıyla yakından ilgilenen tek Vekil…

Sadece Rize’nin mi?

Elbette ki hayır. Özellikle Ovit tüneli ve onun devamında; Rize-Erzurum güzergahının sağlam ve sağlıklı bir şekilde tüm ulaşımın sağlanması için yapımının en kısa sürede tamamlanması gerekliliiğine inanan bir kişi.

Ancak bu işin sadece tek bir ayağı olan Rize-İspir yolu ve Ovit tünelinin yapım aşaması değil. Bu güzergahın takibini zaten her zaman yapıyor. Bilidiği gibi Ovit tüneli bitmiş ve şu an ışıklandırma aşamasında. Çalışmalar yoğun ve en modern bir şekilde devam etmektedir. İyidere -Tünel arasındaki tüm yol çalışmaları da yoğun bir şekilde devam etmektedir.

Bu yolun Erzurum iline bağlanabilmesi için o taraftaki çalışmalarını da yakından takip eden yine Hasan Karal. Bu yollar Karal için ‘’Olmazsa olmaz’’. Beynini ve siyasi gücünü her yapım ve yatırımlar alanında olduğu gibi; bu alana da odaklamış durumda.

Bunun için Erzurum Programına bizleri de dahil etti. Gittik, gördük. Sadece Rize Milletvekili değil; sanki tüm bölgeden sorumlu bölge vekili gibi her şeyi çok yakından takip ediyor. Bunun için ne gerekiyorsa yapılması noktasında Erzurum Milletvekilleri ve sivil toplum kuruluşlarıyla bir arada oluyor.

Erzurum’da yapılan ve çok verimli geçen toplantıda şu sonuca varıldı. Karadeniz bölgesini Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesine bağlayan tüneller zinciri konusunda çalışmaların daha rantabl ve hızlı gelişmesi için tüm engellerin nasıl aşılması konusu üzerinde duruldu. Özellikle bu projeye göre Ovit-Kırık-Dallı Kavak-Erzurum Havaalanı arasına eklenecek 10 Km.’lik tünel ile Doğu Karadeniz ve Güneydoğu Gap Projesi 145 km. olan Rize-Erzurum ve İspir Erzurum arasındaki mesafe 70-80 km. daha azaltılmış olacaktır.

Böylesine devasa projenin hayata geçirilmesi için her iki ilin vekilleri harita üzerinde çalışma yaparak konuyu Ankara’ya taşıyacaklarını ifade ettiler.

Konuyla ilgili Hasan Karal ‘’ Bizim için sadece Rize-İspir arasındaki mesafeyi ovit tüneliyle aşıp bu şehre bağlamak olmamalıdır. Biz zaten bunu hızlı bir şekilde devam ettiriyoruz. Ancak, önemli olan; İspir sonrası Erzurum’a kadar ki büyük bir bölümü tüneller ve duble yollar yaparak aşmak ve bu iki şehir arasını kısaltmaktır. Bütün amacımız bu.

Bundan dolayı Erzurum Milletvekilleri ve sivil teşkilatlar bir araya

gelip; kısa sürede tamamlanması için gereken her ne ise birlikte hareket ederek bu işimizi kısa sürede tamamlamalıyız’’ dedi

Toplantı sonrası Erzurum Belediye başkanı Mehmet Sekmen’i makamında ziyaret eden Rize heyetine Belediye’nin kendi imkanlarıyla yaptığı ürünler hediye edilerek daha sonra belediyenin imkanlarıyla kendilerine şehrin tanıtımı yapıldı.

 

Orhan YAZICILAR

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

ANKET

Kalkandere Organize Sanayinin açılması ile ilgili çalışmaları yeterli mi?

  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
    Takımlar O G B M Av P
    Takımlar O G B M Av P
NAMAZ VAKİTLERİ
BASINDA BUGÜN
TÜM GAZETELER
yukarı çık